Mléko Příkrmy Děti 1-3 roky Kosmetika Těhotenství O nás HiPP mLékárna
Přihlásit / Registrovat
Kosmetika pro děti Koupání Opruzeniny u kojenců a jak jim předcházet

Opruzeniny u kojenců a jak jim předcházet

Opruzeniny u kojencůOpruzeniny nejvíce trápí kojence, ale miminka s citlivější pokožkou a alergiemi si je s sebou často nesou až do batolecího věku. Osvojte si přebalovací rutinu, která vám pomůže jim předejít, a seznamte se s účinnými pomocníky proti opruzeninám z řady HiPP Babysanft.       

Opruzeniny se netýkají jen zadečku

Teplo, vlhko a zbytečky stolice v plence, to je pro opruzeniny přímo živná půda. Není proto divu, že je najdete právě v partiích, které plenka kryje. V ohrožení jsou zadeček, bříško, třísla, ale i přirození. Výjimkou nejsou ani opruzeniny mezi faldíky pod bradičkou nebo v podpaží. Zkrátka na všech místech, která jsou hůř přístupná.

 

 

Jak vypadá opruzenina

Opruzeniny se projevují hlavně zarudnutím pokožky. Buď vypadají jako jednotlivé drobné flíčky, nebo se mohou slít v jednu velkou plochu, která svědí a je citlivá na dotek. Místy se objeví i pupínky nebo drobné prasklinky, které mohou začít mokvat.

Jak předcházet opruzeninám

Děťátko často přebalujte. Nenechte ho dlouho v mokré plence a dbejte na hygienu. Jemné omývání zadečku a intimních partií pod tekoucí vodou bude vašemu děťátku příjemné. Efektivně se zbavíte zbytků stolice, zamezíte vzniku opruzenin a šetrně ošetříte i citlivou pokožku, na které už opruzeniny jsou.

Vlhčené ubrousky pro miminka

Když okolnosti nedovolí řádné opláchnutí zadečku, mějte po ruce vlhčené ubrousky. Jsou skladné, všestranné a s nečistotami si poradí. Čisticí vlhčené ubrousky HiPP s jemnými vlákny nedráždí dětskou pokožku a jsou napuštěny pleťovým mlékem s výtažkem z BIO mandlí, které ji naopak chrání a vyživuje. Také neobsahují žádné PEG emulgátory, parafínové a éterické oleje, barviva, parabeny a další dráždivé látky. Navíc nejsou běleny chlorem, proto jsou vhodné pro citlivou dětskou pokožku a pokožku se sklonem k alergiím.             

Opruzeniny a alergeny spolu souvisí

Jak se alergie u miminek projevují a co je způsobuje, si přečtěte v článku o alergiích a dalších trápeních při kojení.

Krémy, tělová mléka, mastičky a vlhčené ubrousky vybírejte pečlivě. Opruzeniny mohou být vedlejším příznakem alergie na parfém, konzervant nebo parafínový a éterický olej v používané kosmetice. Mohou se také objevit, když začnete děťátko krmit novou potravinou. Alergie se totiž u miminek stejně jako u dospělých často projevuje právě na kůži.

Krém na opruzeniny jako první pomoc

Oplachovat opruzené partie je potřeba, ale nezapomínejte po opláchnutí pokožku také namazat. Pokožka kojence je velmi jemná, snadno se vysuší a podráždí. Tomu můžete předejít už při koupání miminka tím, že vyberete šetrnou kosmetiku určenou speciálně pro kojence. Třeba jemný Sprchový gel HiPP Babysanft, který byl vyvinut, aby pokožku nevysušoval a snižoval riziko výskytu alergií.  

Po koupání hraje klíčovou úlohu především krém. Pečující krém proti opruzeninám HiPP Sensitive předchází vzniku opruzenin díky obsahu lanolinu a zinku, které zabraňují vzniku vlhkosti. Příměs panthenolu zklidňuje a regeneruje pokožku a BIO mandlový a lněný olej ji vyživují. Krém navíc neobsahuje alergenní látky, které by mohly pokožku dráždit.   

Léčba opruzenin u kojenců

Kromě důsledné hygieny zabírá i čerstvý vzduch. Když to jde, tak svého drobečka jednoduše nechte lebedit si s holým zadečkem. V případě, že opruzeniny dlouho nemizí, naopak se rozšiřují nebo mokvají, a vy už máte pocit, že jste zkusila všechno, navštivte pediatra. 

Trápí vaše miminko alergie? Přečtěte si, jak děťátku pomoci od ekzému, prdíků nebo ublinkávání.

 

Sdílejte
na Facebooku 
Pokračovat přes FB