Mléko Příkrmy Děti 1-3 roky Kosmetika Těhotenství O nás HiPP mLékárna
Přihlásit / Registrovat
Kosmetika pro děti Péče o pokožku s kosmetikou pro děti Co s sebou do porodnice? Připravte se na den D

Co s sebou do porodnice? Připravte se na den D

Co s sebou do porodniceMiminko nosíte pod srdcem už nějaký ten pátek a termín porodu se pomalu blíží? Pokud vám do dne D zbývá posledních pár týdnů, je nejvyšší čas se na pobyt v porodnici připravit. V tomto článku si povíme, co všechno si zabalit a vzít s sebou, až se miminko rozhodne vykouknout na svět, a co raději nechat doma.

Taška do porodnice? Sbalte jen to nezbytné

Nerada byste přípravu podcenila, ale sáhodlouhé seznamy věcí do porodnice vás děsí? Na sál toho naštěstí moc nepotřebujete: doklady, porodní plán, noční košili se zapínáním vpředu, omyvatelné pantofle a něco k zakousnutí. Jako rychlý zdroj energie u porodu dobře poslouží třeba praktické uzavíratelné ovocné kapsičky HiPP s vitamínem C nebo ovocné oplatky v BIO kvalitě. Vše ostatní vám partner donese později na oddělení šestinedělí.

Výbavička pro miminko? Záleží na porodnici

Ať už jde o oblečky, kojenecké láhve či hygienické potřeby, s výbavou pro miminko to raději nepřehánějte - ve vámi vybrané porodnici si zjistěte, zda nedostanete potřeby pro miminko erární. Po porodu císařským řezem sice v porodnici strávíte o pár dnů déle, výbavu pro novorozence je však lepší dovážet až podle potřeby. Věci pro převoz miminka z porodnice nechte doma - partner vám je přinese až v den propuštění.

Co po porodu? Vybavte se na šestinedělí

Až budete mít porod za sebou, přesunete se na oddělení šestinedělí, zde byste měla mít připravený další set do porodnice: mateřské podprsenky, jednorázové kalhotky, vložky do podprsenky a porodnické vložky. Na seznamu věcí pro miminko by pak kromě plenek neměly chybět čisticí vlhčené ubrousky a pečující krém proti opruzeninám SENSITIVE, které jsou vhodné i pro miminka se sklonem k alergiím a ekzémům.

Rada na závěr? Usnadněte tělu práci

Porod je pro ženu silný, leč vyčerpávající zážitek, který dá tělu zabrat. A protože tím zátěž zpravidla nekončí, vyplatí se mu věnovat trochu péče. Zatímco masáže olejem proti striím přispějí k lepšímu prokrvení a obnově pokožky, tvorbu mléka pak podpoříte např. BIO čajem pro kojící matky s anýzem, fenyklem a kmínem, čímž zároveň pokryjete zvýšenou potřebu příjmu tekutin v období kojení.

Pokud půjde vše podle plánu, než se nadějete, budete s prťousem doma. A protože pak starost o miminko bude převážně na vás, v dalším článku se dočtete, jak pečovat o novorozence po návratu z porodnice.

Obáváte se porodu? Přečtěte si, jak probíhá porod krok za krokem.

 

Sdílejte
na Facebooku 
Pokračovat přes FB