Mléko Příkrmy Děti 1-3 roky Kosmetika Těhotenství O nás HiPP mLékárna
Přihlásit / Registrovat
Vše o mateřství Vývoj dítěte Kojenec 10. díl: Výživa kojence od 11. ukončeného měsíce věku

10. díl: Výživa kojence od 11. ukončeného měsíce věku

Výživa kojence od 11. uk. měsíce věkuNo jak to uteklo! Vaše dítě už se nepodobá bezbrannému miminku, ale čím dál více spíše neposednému rošťákovi. Čím více řádí, tím více energie potřebuje, a vy můžete pozorovat, že spořádá větší porce než dříve. Jaké menu je pro něj v tomto období vhodné?

Nové menu pro pusu plnou zubů

Dále se vyvíjí trávicí ústrojí a rostou další zoubky - k řezákům, které se vyklubaly někdy kolem 6. měsíce, se přidávají postranní řezáky a špičáky. Nabízená strava tak může být čím dál tužší a vy můžete zkoušet více druhů pevné stravy.

V tomto období je velice důležitý jód pro správnou funkci štítné žlázy, stejně jako kvalitní bílkoviny a železo. HiPP proto pro 11měsíční kojence připravil speciální řadu kompletních menu s mořskými rybami, které navíc obsahují omega-3 mastné kyseliny pro rozvoj mozku a nervových buněk.

Jídelníček kojence od 11. uk. měsíce

TIP: Papá už vaše dítě chleba? Nabídněte mu ho jako vydatnou snídani spolu s pokračovacím mlékem HiPP v hrnečku.
TIP: Večeří dítě společně s vámi? Nabídněte mu chléb s pomazánkou z masové výživy HiPP ve variantách hovězí, krůtí či kuřecí maso.
  • Ráno: Mléko či náhradní mléčná výživa zůstává i nadále nejvhodnějším ranním jídlem, pokud si děťátko již nezvyklo sníst celou porci müsli HiPP nebo ovocného příkrmu.
  • Dopoledne: Obilná kaše s ovocem nebo ovocné příkrmy nezklamou.
  • Oběd: Vyzkoušejte, jak bude malému chutnat dětské menu s mořskou rybou. Doplňte oběd polévkou a nezapomeňte na ovoce jako dezert.
  • Odpoledne: Jako odpolední svačinka je nadále vhodná obilná kaše s ovocem, ovocné kapsičky a příležitostně rýžové oplatky nebo suchary.
  • Večer: HiPP Mléčné kaše na dobrou noc ve skleničce, nebo formou instantního prášku, který smícháte s vodou, jsou chutnou večeří, která dítě pořádně zasytí. Jako druhou večeři před spaním děťátko dokrmte mateřským mlékem nebo náhradní mléčnou výživou, pokud je na to stále zvyklé.
V příštím díle oslavíme s naším potomkem 1. narozeniny! 

Zajímá vás, jak vznikají příkrmy HiPP? Seznamte se s našimi standardy BIO kvality.

 

Sdílejte
na Facebooku 
Pokračovat přes FB