Mléko Příkrmy Děti 1-3 roky Kosmetika Těhotenství O nás HiPP mLékárna
Přihlásit / Registrovat
Vše o mateřství Vývoj dítěte Šestinedělí 3. díl: Jak správně kojit: nejčastější chyby při kojení

3. díl: Jak správně kojit: nejčastější chyby při kojení

Nejčastější chyby při kojeníMiminko roste jako z vody, ale společné krmení se vám pořád nějak nedaří? Problémy s kojením nejsou u novopečených maminek nic neobvyklého. Příčinou může být nedostatek zkušeností i zdravotní obtíže. Pokud kojíte už nějaký ten pátek, ale pořád to není úplně ono, v tomto článku se možná dozvíte proč. 

Největší chyba? Nesprávná technika kojení 

Trápí vás ucpaný mlékovod, slabý či silný vypuzovací reflex, zánět prsu nebo “jen” prasklinky na bradavce - tzv. ragády? Ačkoli potíží spojených s krmením děťátka je celá řada, mnohým lze předejít správnou technikou kojení. Základem úspěchu je novorozence k prsu správně přiložit

Máte nedostatek mléka? Přečtěte si, jak překonat laktační krizi a nejčastější problémy s kojením.

Nejčastější chybou při kojení je totiž špatná poloha: budete-li miminko držet za hlavičku místo pod krčkem, nebude ji moci zaklonit, správně se přisát a bolestivé prasklinky budou brzy na světě. Ragády pak mohou způsobit infekci a další nepříjemnosti, které kojení znemožní. 

Problémy s kojením? Hlavně nepřestávat 

Ať už bojujete s bolestivým nalitím prsů, nedostatkem či retencí mléka, mastitidou nebo jiným problémem, snažte se vytrvat. Omezování kojení, předčasné dokrmování z lahve či používání kojících kloboučků totiž může zhoršit vaše obtíže a vést k nežádoucímu odstavení. 

Jako prevence i při akutních problémech se naopak vyplatí kojit často z obou prsů, popř. je vyprázdnit odsáváním či odstříkáváním mléka. Pomoci mohou také obklady, masáže či vypití horkého čaje pro kojící matky s anýzem, fenyklem & kmínem těsně před kojením. 

Kojení není možné? Náhradní kojenecká výživa 

Mateřské mléko je nejlepší a nejlevnější forma výživy, a tak byste výhod kojení měla využívat, dokud to jde. Pokud však ze zdravotních důvodů kojit nemůžete nebo nechcete, lze po konzultaci s lékařem mateřské mléko nahradit mléčnou kojeneckou výživou

Mléčná kojenecká výživa HiPP BIO Combiotik® obsahuje vše, co miminko pro svůj vývoj potřebuje: galaktooligosacharidy GOS získané z laktózy, probiotické kultury mléčného kvašení, esenciální omega-3 mastné kyseliny pro rozvoj mozku a nervových buněk, vitamíny A, C, D pro podporu imunitního systému i laktózu - lehce stravitelný mléčný cukr, který se nachází v mateřském mléku. 

V příštím díle se dozvíte, jak ukončit kojení a jak postupovat při tzv. odstavení, když už kojit nechcete, nebo nemůžete. 

 

Nepřehlédněte 4. díl seriálu o kojení, který vám napoví, jak na odstavení.

 

 

 

Sdílejte
na Facebooku 
Pokračovat přes FB