Mléko Příkrmy Děti 1-3 roky Kosmetika Těhotenství O nás HiPP mLékárna
Přihlásit / Registrovat
Kosmetika pro děti Koupání Jak pečovat o dětskou pleť

Jak pečovat o dětskou pleť

Jak pečovat o dětskou pokožku?Dětská pleť je mnohem citlivější než pleť dospělého, a proto si zaslouží tu nejjemnější péči s kvalitní kosmetikou určenou přímo pro ni. Přečtěte si, jak pečovat o dětskou pleť s kosmetikou HiPP a získejte další tipy, aby pokožka vašeho drobečka zůstala hladká a zdravá.

Kvalitní kosmetika pro novorozence, kojence i batole předchází alergiím

Při péči o dětskou pokožku bychom nejprve měli věnovat pozornost výběru vhodné kosmetiky, abychom ve snaze dopřát miminku to nejlepší nakonec pokožce spíše neublížili a nevyvolali alergickou reakci.

Dětská kosmetika by neměla obsahovat:

  • Silné parfémy a aromatické látky, které mohou vyvolat alergickou reakci.
  • Éterické oleje.
  • Parabeny.
  • PEG-emulgátory a konzervační látky.
  • Barviva.
  • Minerální oleje.

 

V pleťové kosmetice HiPP žádnou z těchto alergizujících složek nenajdete, naopak jsou v ní obsaženy pečující ingredience, jako je BIO mandlový olej. Ten je součástí například jemného univerzálního krému HiPP pro celou rodinu, pleťového oleje, pleťového mléka a pleťového krému na obličej a tělo HiPP. Najdete ho také v našem pečujícím krému proti opruzeninám SENSITIVE.

 

Proč je BIO mandlový olej vhodný pro dětskou pokožku?

BIO mandlový olej získává HiPP ze zralých, sladkých mandlí zvaných „pinchados“. Vybereme pouze mandlová jádra nejlepší kvality, které poté lisujeme za studena. Mandlový olej je neuvěřitelně jemný a nedráždivý. Díky kombinaci výživného účinku a vynikající jemnosti ho porodní asistentky doporučují pro péči o pokožku miminek. Používá se také jako masážní olej, protože zanechává pleť nádherně vláčnou.

Na opruzeniny pomůže panthenol, lanolin a zinek

Přečtěte si, jak na opruzeniny.

Právě krém proti opruzeninám SENSITIVE s BIO mandlovým olejem je velmi účinný pro prevenci svědivých flíčků ze zapaření v oblasti plenek. Navíc obsahuje přírodní lanolin a zinek, který zabraňuje vzniku vlhkosti, panthenol, který pokožku zklidňuje a regeneruje, a lněný olej, který spolu s mandlovým pokožku intenzivně vyživí.

4 tipy, jak chránit pokožku miminka

Víme, že kosmetika není všechno - pro krásnou a zdravou pokožku děťátka bychom také měli dodržovat pár základních tipů:

  • Novorozence koupejte obden, aby se pokožka vodou příliš nevysušovala. U kojenců přidejte do vody dětskou pěnu do koupele a po koupání promazejte pokožku tělovým mlékem.
  • Opruzeninám předejdete pravidelným přebalováním. Snažte se také dítě nechávat co nejčastěji “na holo”, aby se pokožka mohla nadechnout.
  • V chladném počasí potřebuje dětská pokožka trochu jinou péči - speciální Balzám VÍTR & ZIMA od HiPP neobsahuje vodu a vytváří tak na pokožce dostatečný ochranný film.
  • Při promazávání pokožky vyzkoušejte masáž miminka - krásně se prokrví a navíc podpoříte vzájemné pouto maminky a děťátka. Uložte si návod na masáž miminka krok za krokem.

Máte doma novorozené miminko? Přečtete si, jak o něj pečovat po návratu z porodnice.

 

Přečtěte si více o řadě HiPP BabySanft a hypoalergenní kosmetice pro děti.

Sdílejte
na Facebooku 
Pokračovat přes FB